Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Badaj się, bądź piękna, bądź zdrowa! Kampania Różowej Wstążki: październik miesiącem walki z rakiem piersi

Badaj się, bądź piękna, bądź zdrowa! Kampania Różowej Wstążki: październik miesiącem walki z rakiem piersi

Drawskie Centrum Specjalistyczne po raz kolejny promuje październik jako miesiąc walki z rakiem piersi, mówiąc tym samym głośno o profilaktyce, która może uratować niejedno życie. 

Różową wstążkę zna lub kojarzy prawie każda kobieta. To znak rozpoznawczy październikowej Kampanii na rzecz walki z rakiem piersi.  Pomysłodawczynią akcji z różową wstążką była Evelyn Lauder. Dzięki jej inicjatywie w 1992 roku, powstał światowy ruch, który nie tylko poprawia jakość życia kobiet chorych, ale również świadomość tych, które mają szansę odpowiednio wcześnie zgłosić się do lekarza. Co roku w akcji bierze udział ok. 70 krajów. 

Choroba ta dotyka kobiet w każdym wieku

W Polsce niepokojąco zwiększa się zachorowalność, jak i umieralność na nowotwór złośliwy piersi u kobiet. 

Dr n. med. Jerzy Łokociejewski, koordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Drawskim Centrum Specjalistycznym, podkreśla, że przyczyną rosnącej liczby zgonów wśród Polek z powodu raka piersi jest brak odpowiedniej profilaktyki oraz rozpoznawanie raka w zbyt zaawansowanym stadium rozwoju.

W celach profilaktycznych kobiety powinny regularnie przeprowadzać samobadanie piersi, najlepiej raz w miesiącu kilka dni po miesiączce. Badanie piersi wykonuje się na stojąco, nago przed lustrem, unosząc po kolei ręce do góry. Badanie piersi można wykonywać ruchem okrężnym, zaczynając od najbardziej zewnętrznych obszarów piersi, przesuwając się dookoła gruczołu i coraz bardziej jej wewnętrznej części, kończąc w okolicy sutka. Dobrze jest powtórzyć tę czynność w pozycji leżącej – dodaje dr n. med. Jerzy Łokociejewski.

Badaj się, bądź piękna, bądź zdrowa!

Kampania Różowej Wstążki nie tylko edukuje miliony kobiet, ale również motywuje je do działania. Dlatego zachęcamy kobiety do zadbania o swoje zdrowie. 

W naszym szpitalu można przeprowadzić badanie palpacyjne, wykonywane przez lekarza ginekologa oraz USG piersi, wykonywane przez lekarza onkologa po wcześniejszej rejestracji. Co ważne, na takie USG skierowanie nie jest wymagane. Oprócz tego wykonujemy badanie cytologiczne. 

W ramach kampanii Różowa Wstążka przeprowadzanej w Drawskim Centrum Specjalistycznym każda pacjentka będzie mogła wziąć udział w losowaniu, w którym będzie można wygrać książkę Urszuli Dudziak „Wyśpiewam wam wszystko”.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: ( 94 ) 363 03 30.

Warto pamiętać, rak to nie wyrok!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.