Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Co zabrać do szpitala

Termin planowego przyjęcia do szpitala jest ustalany przez lekarza kwalifikującego do szpitala w porozumieniu z pacjentem.

 

Warunkiem przyjęcia jest posiadanie następujących dokumentów:

Skierowanie do szpitala

Dowód tożsamości

Niezbędne wyniki badań

Pacjent powinien posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne, co potwierdzane jest za pośrednictwem systemu EWUŚ. W przypadku braku informacji na temat ważnego ubezpieczenia w ww. systemie, pacjent ma możliwość złożenia oświadczenia o posiadaniu ważnego ubezpieczenia. Dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia, posiadające obywatelstwo polskie (potwierdzone np. dowodami osobistymi obojga rodziców), mają zagwarantowane prawo do świadczeń!

Pacjent powinien również posiadać rzeczy osobiste, potrzebne podczas pobytu w szpitalu:

Klapki

Piżamę lub inną odzież nocną

Szlafrok

Przybory toaletowe

Ręcznik

Własne sztućce i kubek

Przyjmowane leki

Szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przyłóżkowych. Sugeruje się, by wszystkie wartościowe rzeczy pozostawić w domu, w przeciwnym wypadku nie należy pozostawiać ich bez nadzoru.

Nagły pobyt w szpitalu

W przypadku nagłego przyjęcia do szpitala (np. w przypadku przywiezienia pacjenta przez pogotowie ratunkowe), bardzo często nie ma możliwości przygotowania rzeczy, potrzebnych podczas pobytu w szpitalu. W takim wypadku wskazane jest, by dostarczyli je bliscy w trakcie pobytu w szpitalu.

Rzeczy wartościowe oraz ubranie pacjenta na czas pobytu w szpitalu zostaje przekazane do depozytu.