Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Czym jest rehabilitacja kardiologiczna?

Czym jest rehabilitacja kardiologiczna?

Przypominamy, że Szpital Polski w Sztumie zaprasza na Bezpłatny Program Kompleksowej Rehabilitacji Kardiologicznej. Program dedykowany jest dla aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego, u których zdiagnozowano chorobę układu krążenia.

Pacjenci, którzy przystąpią do programu otrzymają m.in. bezpłatny pakiet badań laboratoryjnych, zajęcia z aktywności fizycznej, indywidualne konsultacje z psychologiem, fizjoterapeutą, rehabilitantem, dietetykiem oraz  lekarzem kardiologiem.

Wszystkie ćwiczenia są nadzorowane przez wykwalifikowany personel (fizjoterapeuci, pielęgniarki, lekarze kardiolodzy i interniści) z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu do rehabilitacji i aparatury medycznej.

Czym jest rehabilitacja kardiologiczna?

Rehabilitacja kardiologiczna to kompleksowy program obejmujący odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny, edukację i poradnictwo w zakresie prozdrowotnego trybu życia, zmierzający do odzyskania i utrzymania optymalnej sprawności osób z chorobami układu krążenia. Leczenie pacjenta kardiologicznego ma na celu poprawę jakości życia, funkcjonalności pacjenta, ograniczenie postępów choroby oraz zmniejszenie śmiertelności, wynikającej z chorób układu krążenia.  Zaleca się wdrażać ją bezzwłocznie i kontynuować w sposób ciągły. 

Korzyści z rehabilitacji kardiologicznej

Każdy pacjent, który dostosuje się do zaleceń lekarza i podda się rehabilitacji kardiologicznej, może liczyć na skrócenie czasu leczenia, odzyskanie sprawności oraz szybszy powrót do codziennych obowiązków. Regularne ćwiczenia fizyczne przyczynią się także do ustabilizowania ciśnienia tętniczego, poprawienia sprawności i utrzymania prawidłowej masy ciała.

Jeżeli chcesz skorzystać z Bezpłatnej Rehabilitacji Kardiologicznej – zgłoś się do nas: tel. 509 574 820. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.