Dobre wieści dla pacjentów – bezpłatny pobyt przy dziecku w szpitalu

3 lipca weszła w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt rodziców oraz opiekunów przy łóżku chorego dziecka w szpitalu. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wszystkie koszty związane z towarzyszeniem rodzica przy dziecku w szpitalu będzie pokrywał Narodowy Fundusz Zdrowia.

Taką decyzję podjęto po konsultacjach społecznych i badaniach przeprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Co ważne, niezależnie od inicjatywy Ministerstwa Zdrowia, w naszych szpitalach rodzice i tak nie płacili za pobyt z dzieckiem.