Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Dzień Udaru Mózgu

Dzień Udaru Mózgu

Dziś obchodzimy Dzień Udaru Mózgu. Występują 2 rodzaje udarów mózgu: niedokrwienny i krwotoczny. Oba zagrażają życiu. Podczas udaru niedokrwiennego dochodzi do obumarcia części mózgu w wyniku zatrzymania dopływu krwi do jego tkanek. Natomiast udar krwotoczny powstaje w wyniku pęknięcia ściany tętnicy mózgowej i wylania się krwi poza naczynie (stąd potoczna nazwa- wylew), wskutek czego krew nie dociera do tkanki mózgowej w obszarze zaopatrywanym przez pękniętą tętnicę.
Charakterystyczne symptomy udaru mózgu występują nagle i nie dają zbyt wiele czasu na podjęcie akcji ratunkowej, dlatego jeśli podejrzewasz jego wystąpienie natychmiast wezwij pogotowie ratunkowe 🚑.
Objawy, których nie wolno zlekceważyć:
⚠ Kłopoty z mówieniem i rozumieniem tego, co mówią inni
⚠ Paraliż lub drętwienie twarzy, rąk lub nóg (najczęściej na jednej stronie ciała)
⚠ Problemy z widzeniem w jednym lub obu oczach
⚠ Ból głowy
⚠ Kłopoty z chodzeniem
Czas ma kluczowe znaczenie⏳!
W dniu Udaru Mózgu chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej za pracę wymagającą ogromnej wiedzy, cierpliwości i odpowiedniego podejścia do pacjenta💐. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia rehabilitacji po przebytym udarze – a jest ono ogromne! Cieszymy się, że w naszym szpitalu pacjenci otrzymują kompleksową opiekę, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie sprawności i powrót do zdrowia🥰.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.