Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Jedz więcej warzyw i owoców

Jedz więcej warzyw i owoców

Dziś obchodzony jest Dzień Wegetarian. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się z różnych powodów przejść na taką dietę. Jest wiele odmian wegetarianizmu – ten klasyczny polega na wyeliminowaniu z jadłospisu mięsa🍖, ryb🐟 i owoców morza🦐. Dieta wegetariańska stosowana mądrze i świadomie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Zalecana jest m.in. przy chorobach układu krążenia i walce z otyłością. Stosując ją trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na różnorodność posiłków, wykonywać badania profilaktyczne i w razie konieczności suplementować brakujące witaminy i minerały. Bardzo popularną ostatnio dietą jest dieta flexitariańska. Polega ona na niejedzeniu mięsa na co dzień, ale dopuszcza jego spożywanie okazjonalne.
Spożywanie warzyw i owoców jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Okazuje się jednak, że jedynie co 10 Polak zjada zalecaną dawkę 5porcji warzyw i owoców każdego dnia.
Jakie warzywa najlepiej jeść zimą?
– warzywa cebulowe (czosnek🧄, cebula🧅, por),
– warzywa korzeniowe (buraki, marchew🥕, czarna rzepa, korzeń pietruszki i selera),
– warzywa kapustne (kapusta biała i czerwona, brukselka),
– warzywa strączkowe (fasola, groch, ciecierzyca),
– wszelkiego rodzaju kiszonki, które mają pozytywny wpływ na odporność organizmu.
Zadbajcie Państwo o swoje zdrowie💪. Jedzcie więcej warzyw i owoców🥕🍏.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.