Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

KOS-zawał

KOS-zawał

🔔Dobre wieści dla pacjentów!

W Drawskim Centrum Specjalistycznym będą realizowane świadczenia w ramach programu kompleksowej opieki po zawale mięśnia sercowego (KOS-zawał). Leczenie pacjentów z zawałem serca to proces wieloetapowy i długotrwały. Składa się z hospitalizacji pacjenta, rewaskularyzacji naczyń wieńcowych, regularnego podawania leków, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych wizyt w poradni kardiologicznej, rehabilitacji kardiologicznej oraz także implantacji urządzeń typu kardiowerter czy kardiostymulator.

Z punktu widzenia pacjentów wdrożenie programu kompleksowej opieki po zawale serca (KOS-zawał) jest bardzo istotne. Program ma pomóc ograniczyć liczbę zgonów z powodu niewydolności serca i przyczynić się do szybszego powrotu chorych do aktywności zawodowej i społecznej.

Przypominamy, że program kompleksowej opieki nad pacjentem po zawale serca (KOS-zawał) został wprowadzony w październiku 2017 r. w celu poprawy jakości leczenia i zmniejszenie śmiertelności pacjentów po zawale serca.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.