Listopad – miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz jąder

Listopad 🍂 jest miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz jąder. Właśnie by okazać solidarność, powstała akcja movember, której nazwa pochodzi z połączenia angielskich słów moustache (wąsy) 👨oraz november (listopad) 🍂. Idea akcji jest prosta w listopadzie mężczyźni zapuszczają wąsy 👨👨👨. Robią to na znak solidarności z chorymi na nowotwory „męskie”, a także po to, by wzbudzić ciekawość otoczenia i zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder, które często są tematem tabu.
Wcześnie wykryty rak prostaty w większości przypadków jest całkowicie wyleczalny. Nie wstydź się wizyty u specjalisty.
Bądź mężczyzną❗️ Badaj się dla siebie i swoich bliskich❗️