Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Niestrawność? Przejedzenie? Jak sobie z nim radzić?

Niestrawność? Przejedzenie? Jak sobie z nim radzić?

Za nami piękny czas świąt🎄 i rodzinnych spotkań. Niestety dosyć często w tym czasie ruszamy się niewiele. Większość dnia spędzamy przy stole🪑, kosztując przeróżnych potraw🍽 i smakołyków🍰.

Co zrobić, gdy odczujemy negatywne skutki przejedzenia i niestrawności?
– ulgę powinien przynieść napar☕ z mięty, pokrzywy, rumianku, dzikiej róży czy dziurawca – poprawia trawienie, działa rozkurczowo i żółciopędnie, a także łagodzi problemy trawienne.
– na dolegliwości po zbyt obfitym posiłku może pomóc również długi spacer🚶‍♂️. Ruch fizyczny to rewelacyjny sposób na przejedzenie💪.

Najkorzystniej jednak będzie do przejedzenia nie doprowadzać. Jak to zrobić? Można sięgnąć po mniejszy talerzyk i zrezygnować z dokładki. Wolne spożywanie posiłków również sprzyja szybszemu odczuwaniu sytości. Koniecznie należy znaleźć czas na ruch, dostosowując jego formę do swoich preferencji i możliwości.

Dbajcie o siebie ❤.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.