Nowoczesne urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji pomieszczeń za pomocą światła ultrafioletowego – UVD Robot w Szpitalu Polskim w Sztumie

Do Szpitala Polskiego w Sztumie 🏥 trafiło nowoczesne urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji pomieszczeń za pomocą światła ultrafioletowego – UVD Robot.

Jego skuteczność polega na promieniowaniu światłem UV-C, które przerywa łańcuch zakażeń, niwelując w ten sposób skupiska chorobotwórczych mikroorganizmów w danym środowisku. Redukowanie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych.

Pozyskany ze środków unijnych UVD Robot do dezynfekcji pomieszczeń, zwiększy bezpieczeństwo personelu i pacjentów szpitala. Cieszymy się, że Komisja Europejska doceniła Szpital Polski w Sztumie i podjęła decyzję o całkowitym sfinansowaniu zakupu UVD Robota dla naszego szpitala– mówi Marzanna Kaczanowska, Dyrektor Szpitala Polskiego w Sztumie.

Sztumski Szpital jest jedną z 200 placówek medycznych na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej i jedną z 18 placówek w naszym kraju, do których trafił ten wartościowy sprzęt. Otrzymując urządzenie znaleźliśmy się w gronie takich podmiotów jak: Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szpital św. Elżbiety w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Chorób Serca we Wrocławiu, Szpital Św. Wojciecha w Poznaniu, Szpital Bielański w Warszawie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Łodzi, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

W piątek, 23 lipca odbyło się szkolenie personelu z zakresu obsługi UVD Robota.