Powszechny Punkt Szczepień w Sztumie

Jutro, tj. 27.04 w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza, przy ulicy Kasprowicza 3 w Sztumie rozpoczną się szczepienia w Powszechnym Punkcie Szczepień przeciw COVID-19.

Starostwo Powiatowe w Sztumie na swojej stronie informuje:

„Starostwo Powiatowe jako organ wiodący przy organizacji Powszechnego Punktu Szczepień realizuje zadania w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Sprawne przygotowanie to efekt współpracy Starosty Powiatu, Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Dyrekcji Szpitala Polskiego w Sztumie, Wydziału Zarzadzania Kryzysowego Powiatowego i Wojewódzkiego, WOT, ZAZ Sztum, Dyrekcji Szkoły a także służb i inspekcji.”

Bardzo się cieszymy, że jako Szpital Polski w Sztumie mogliśmy pomóc w uruchomieniu Powszechnego Puntu Szczepień i dziękujemy wszystkim zaangażowanym za współpracę.

Na szczepienie można się zgłosić korzystając ze zdalnych kanałów rejestracji:

• Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  • Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  • Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Szczepiąc się chronisz siebie i innych przed zarażeniem.