Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

ShockWave Therapy

ShockWave Therapy

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że  2 października na Oddziale Kardiologii w Sztumie zespół pod przewodnictwem dr n. med. Przemysława Wilczewskiego przeprowadził nowatorski zabieg angioplastyki przy użyciu systemu ShockWave.

Jest to system, który pozwala na rozbijanie zwapniałych złogów w tętnicach. Służą temu ultradźwięki, których emisja pozwala na rozbijanie twardych, zwapniałych złogów organicznych.  Stosuje się je od lat do litotrypsji kamieni w układzie moczowym, a od niedawna, dzięki udoskonaleniu technik operacyjnych, także do poszerzania zwapniałych naczyń. Zabieg znajduje zastosowania u wąskiej grupy pacjentów, u których nie udało się uprzednio wykonać angioplastyki ze względu na ogromną twardość zwężonych obszarów.
U chorego poddanego operacji w Sztumie nie udało się rozprężyć stentu pomimo użycia ciśnienia 30 atmosfer! Pozostawały dwie drogi – albo wszyć bypass, albo spróbować techniki ShockWave. Z dostępnych danych wynika, że skuteczność metody przekracza 90%, co potwierdziło się u naszego pacjenta. Efekt wystąpił natychmiast, po drugiej aplikacji ultradźwięków. Naczynie poszerzono do optymalnego stanu, a pacjent nie musi przechodzić operacji kardiochirurgicznej.

Metoda jest nowa na rynku – w UE stosuje się ją dopiero od roku. W Polsce tego typu zabieg wykonano w nielicznych placówkach. Spodziewamy się, że tego typu procedura może znaleźć zastosowanie u kilku chorych rocznie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.