Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy

Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy

Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła Dzień Menopauzy i Andropauzy, by zwrócić uwagę na problemy związane z przekwitaniem oraz wskazać sposoby walki z jego objawami. Sporo mówi się o problemach kobiet w okresie menopauzalnym, pomijając jednocześnie kłopoty mężczyzn zmagających się z andropauzą, której objawy są podobne do menopauzy. Niedogodności związane z okresem menopauzy i andropauzy można podzielić na dwie grupy: natury psychicznej ( stany depresyjne, wahania nastroju) oraz natury fizycznej (uderzenia gorąca, nocne poty, zwiększenie poziomu złego cholesterolu). Bardzo często występować może zmęczenie, pogorszenie samopoczucia, zaburzenia snu, nerwowość, obniżenie libido, problemy z pamięcią i koncentracją. W tym okresie zaczynają się problemy z otyłością, łysieniem👩‍🦲, osteoporozą🦴. W radzeniu sobie z objawami tego trudnego czasu pomocne są leki💊. Należy również podkreślić, że prowadzenie niehigienicznego trybu życia (zła dieta, zbyt mała ilość ruchu, palenie papierosów, stres) nasila niepożądane objawy.
Menopauza lub andropauza dotyczą każdego człowieka w pewnym okresie życia, warto jednak pamiętać, że kiedy objawy są uciążliwe, należy udać się do lekarza POZ, który zleci odpowiednie postępowanie.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.