Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Światowy Dzień Reumatyzmu

Światowy Dzień Reumatyzmu

Światowy Dzień Reumatyzmu obchodzony jest od 1996 roku. Reumatyzm jest określeniem szerokiej grupy schorzeń, charakteryzujących się zmianami w tkance łącznej (przeważnie w stawach). Najczęściej dotyczy osób starszych, jednak cierpią na niego także ludzie młodzi.
Choroby reumatyczne są obecnie nieuleczalne, jednak dzięki postępowi medycyny stosowane są coraz skuteczniejsze terapie podnoszące komfort życia chorych.
Najczęstsze choroby reumatyczne to: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, bóle pleców, zapalenia ścięgien, bóle szyi.
W Oddziale Reumatologicznym Szpitala Polskiego w Sztumie pacjenci od lat korzystają z leczenia i opieki zespołu prowadzonego pod kierunkiem ordynatora oddziału Pana doktora Mieczysława Grocholewskiego.
Oddział Reumatologiczny: ☎️ 55 640 61 57
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.