Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Światowy Dzień Reumatyzmu

Światowy Dzień Reumatyzmu

Światowy Dzień Reumatyzmu obchodzony jest na świecie od 1996. Choroby o podłożu reumatoidalnym należą do jednych z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Reumatyzm to potoczne określenie ponad 300 jednostek chorobowych związanych z układem ruchu. Choroby reumatyczne to jednak nie tylko „reumatyzm” kojarzony powszechnie ze starością i zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Wśród chorób reumatycznych wyróżnia się także układowe choroby zapalne obejmujące cały organizm, jak np. reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), zesztywniające zapalenie stawów (ZZSK), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), toczeń rumieniowaty układowy (TRU), fibromialgia. Dotykają one ludzi niezależnie od wieku, często również osoby młode.

Szpital Polski w Sztumie pomaga potrzebującym na schorzenia reumatoidalne lecząc ich na Oddziale Reumatologicznym i oferując im możliwie najlepszą opiekę medyczną wraz z rehabilitacją. Za działania odpowiedzialny jest wspaniały zespół, któremu pragniemy dziś podziękować i złożyć najserdeczniejsze życzenia sukcesów i radości oraz poczucia spełnienia w życiu zawodowym.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.