Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPALENIA PŁUC

ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPALENIA PŁUC

Dziś przypominamy o chorobie, która jest powszechnie znana i występuje bardzo często. Zapalenie płuc – bo o nim mowa – to choroba, na którą w Polsce każdego roku choruje 1 na 100 osób. Na szczególnie ciężki przebieg tej choroby narażeni są najmłodsi i najstarsi pacjenci. Charakterystyczne objawy, których nie wolno lekceważyć to kaszel, duszności,  ból w klatce piersiowej i świszczący oddech. Występuje również gorączka, dreszcze i bardzo złe samopoczucie.

Drobnoustroje wywołujące zapalenie płuc to najczęściej bakterie, rzadziej wirusy lub grzyby. Każda infekcja bakteryjna czy wirusowa jest oczywiście zakaźna, jednak nie zawsze dochodzi do zachorowania. Jest to zależne od odporności organizmu. Działania profilaktyczne polegają głównie na izolacji chorego oraz częstym myciu rąk. Istotne są również szczepienia przeciw pneumokokom.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.