Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Światowy Dzień Zapalenia Płuc

Światowy Dzień Zapalenia Płuc

Światowy Dzień Zapalenia Płuc został ustanowiony przez Światową Koalicję przeciwko Zapaleniu Płuc u Dzieci (ang. Global Coalition Against Child Pneumonia) i jest obchodzony 12 listopada 📅.
Zapalenie płuc to groźna, często występująca choroba. W Polsce statystycznie choruje na nią jedna na sto osób rocznie⚠.
Do najbardziej charakterystycznych objawów zapalenia płuc należą: kaszel, duszności, ból w klatce piersiowej i świszczący oddech. Początkowe objawy choroby mogą przypominać grypę – gorączka, dreszcze, złe samopoczucie.
Najważniejszym i podstawowym działaniem w profilaktyce i zapobieganiu rozprzestrzeniania się zapalenia płuc jest izolacja osoby chorej oraz częste mycie rąk 💦. Bardzo istotną rolę odgrywają też szczepienia przeciw pneumokokom, które najczęściej powodują ciężki, wymagający hospitalizacji przebieg choroby.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.