Szpitale Polskie S.A.

Szpitale Polskie S.A. to organizacja powołana do zarządzania szpitalami realizującymi usługi medyczne w ramach środków publicznych. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim potrzebującym należytej pomocy medycznej. Pragniemy pokazać, że dobre i skuteczne leczenie jest możliwe. Więcej o spółce

Aktualności

Unijny Certyfikat COVID (UCC)

Unijny Certyfikat COVID (UCC)

Unijny Certyfikat COVID 📋 jest elektronicznym zaświadczeniem, ułatwiającym bezpieczne i swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej w czasie pandemii. Składa się z kodu QR i unikalnego identyfikatora. Osoba, która może udowodnić, że jest zaszczepiona, nie jest także wliczana do limitu osób uczestniczących w imprezach🎉, wydarzeniach sportowych ⚽🎾 i kulturalnych 📚, weselach 💒👰.
Osoby posiadające certyfikat nie podlegają kwarantannie i nie muszą przechodzić dodatkowych testów. Posiadanie go często jest warunkiem wstępnym do wejścia na pokład samolotu ✈, do pociągu 🚆, autokaru 🚌, czy na prom ⛴.
Unijny Certyfikat COVID (UCC) dostaje osoba, która spełnia jeden z poniższych warunków:
📌została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (w Polsce wymagane jest pełne szczepienie, jednak poszczególne kraje same decydują, czy wymagają pełnego zaszczepienia)
📌 otrzymała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa
📌 wyzdrowiała po COVID-19
Zachęcamy wszystkie osoby, które do tej pory tego nie zrobiły do zaszczepienia się i pobrania Unijnego Certyfikatu COVID, który można znaleźć w Internetowym Koncie Pacjenta. Nasze punkty szczepień:
– przyszpitalny punkt szczepień przy ul. M. Reja 12 w Sztumie, tel. 55 640 62 60
– Przychodnia POZ przy ul. Chrobrego 4 w Drawsku Pomorskim, tel. (94) 363 03 88
Dodatkowe informacje na temat certyfikatu można znaleźć na stronie: https://pacjent.gov.pl/…/podrozuj-po-europie-z-unijnym…
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.