Uroczyste otwarcie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym tygodniu w Drawskim Centrum Specjalistycznym odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej!

W Ośrodku rehabilitowani są pacjenci z chorobami serca, a także po przebytych zawałach. Szpital w Drawsku Pomorskim to drugi w województwie, po Szpitalu Klinicznym nr 2 na Pomorzanach w Szczecinie, ośrodek oferujący kompleksową opiekę specjalistyczną dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego, na którą składa się opieka lekarzy kardiologów, dietetyka, psychologa, a także pakiet zabiegów rehabilitacyjnych.

Od momentu uruchomienia Oddziału przyjęliśmy 17 pacjentów, z czego 8 osób zakończyło rehabilitację, a 9 jest w trakcie. Z kolei do programu KOS-zawał do chwili obecnej zakwalifikowanych zostało 8 pacjentów. Według informacji przekazanych przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii prof. Jarosława Gorącego, oznacza to, że osoby te zwiększyły swoje szanse na przeżycie w ciągu pierwszego roku co najmniej o 50%, co jest wskaźnikiem fenomenalnym.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, którym mogliśmy podziękować za wkład i zaangażowanie poświęcone w powstanie Ośrodka.