Wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej na walkę z COVID-19 dla Szpitala Polskiego w Sztumie

Szpital Polski w Sztumie 🏥 jest jedną z kilku placówek medycznych w województwie pomorskim, które otrzymały wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej na walkę z COVID-19. Dziękujemy całemu Zarządowi za podjętą decyzję. Symboliczne czeki wręczyli wczoraj marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Agnieszka Kapała-Sokalska. Czek w imieniu naszego szpitala odebrał Dyrektor Tomasz Ławrynowicz.
Środki pochodzą z funduszy europejskich dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Szpital Polski w Sztumie w ramach programu otrzyma w sumie 1 520 000 zł. W maju 2020 r. otrzymaliśmy 1 000 000 zł. Pozostała kwota 520 000 została przyznana 2 marca. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na walkę z COVID-19.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za przyznane nam środki, dzięki którym szpital będzie jeszcze lepiej wyposażony i gotowy do pomocy pacjentom.